Parníky Praha Parníky Praha Parníky Praha Parníky Praha Parníky Praha Parníky Praha

Parníky a lodě

Parník Vltava

Parník Vltava je jeden ze dvou posledních kolesových parníku v Praze. Během rekonstrukce byl přestavěn na restaurační parník, takže svým hostům může nabídnout bohatý výběr pokrmů i jedinečné prostředí. Dnes slouží především k plavbám po Praze a okolí.

Parník Vyšehrad

Kolesový parník Vyšehrad je jedna ze dvou posledních lodí tohoto typu na Vltavě. Měří 62 metrů a jeho celková kapacita je 300 cestujících a je tedy největším plavidlem v Praze. Mimo jiné má vlastní restauraci, vinárnu a bar.

Loď Šumava

Loď Šumava byla spuštěna na vodu v roce 1952. Její celková kapacita je 320 míst a na palubě naleznete dva salonky i částečně zastřešenou palubu. Slouží jako výletní loď k plavbám po Vltavě či soukromému pronájmu.

Loď Andante

Motorová loď Andante slouží k vyhlídkovým plavbám po Vltavě, možný je také pronájem pro soukromé účely. Má vlastní restauraci, částečně krytou venkovní palubu i salonek pro kuřáky uvnitř lodi. Na horní palubě je možné také grilovat.

loď Danubio

Danubio je výletní loď, která slouží k vyhlídkovým plavbám po historickém centru Prahy, ale i delším projížďkám do okolí a případně také k soukromému pronájmu. Na její palubě najdete bar, salon i gril. Občerstvit se můžete přímo na lodi prostřednictvím teplé i studené kuchyně.

loď Kotva

Loď Kotva je v provozu od roku 1982. Během řady rekonstrukcí byla přestavěna na restaurační loď, takže nyní slouží nejen k plavbám po Vltavě, ale poskytuje i gastronomické služby ve vlastní restauraci a občerstvení formou rautových stolů. Přímo na palubě je možné také grilovat.

loď Praha

Loď Praha je využívána k soukromým pronájmům i k vyhlídkovým plavbám po centru Prahy pro širokou veřejnost. Má částečně zastřešenou palubu a klimatizovaný salon. Přímo na lodi je k dispozici bohaté občerstvení.

loď Natal

Natal je vyhlídková loď určená k turistickým plavbám po Praze i výletům do okolí. Je v provozu od roku 1983 a najdete na ní klimatizovaný salon i částečně krytou venkovní palubu. Samozřejmostí je občerstvení na palubě.

loď Bohemia

Loď Bohemia byla vyrobena v roce 1984. Prošla několika rekonstrukcemi a teď slouží především k výletům po Vltavě a vyhlídkovým plavbám. Má vlastní restauraci, v případě zájmu je možné také grilování přímo na palubě.

loď Valencia

Výletní loď Valencia slouží jako vyhlídkové plavidlo pro turisty, možný je ale i její pronájem. Svým hostům nabízí dva salonky a také kompletní restaurační služby přímo na lodi.

loď Odra

Odra byla vyrobena v roce 1968. Celková kapacita lodi je 200 osob. Hosté se mohou občerstvit v jednom ze dvou barů na palubě, grilovat či využít tanečního parketu. Plavidlo se využívá zejména k vyhlídkovým plavbám po historickém centru Prahy.

loď Porto

Loď Porto má k dispozici restauraci, poskytuje tudíž kompletní gastronomický servis. Využívá se k plavbám po Vltavě, zejména pro okružní jízdy Prahou. V případě zájmu je však možný pronájem celé lodi pro nejrůznější účely.

loď Calypso

Na palubě výletní lodi Calypso najdete dva salonky i vlastní restauraci. Přímo na palubě je také možné grilovat. Slouží především k vyhlídkovým plavbám, ale v případě zájmu je možný také pronájem k soukromým účelům.

loď Adria

Lodička Adria má kapacitu 12 osob a využívá se zejména k soukromému pronájmu a vyhlídkovým plavbám po Praze. Je možné na ní grilovat a na palubě má také WC a topení.

loď Hamburg

Restaurační loď Hamburg měří na délku 37 metrů a její celková kapacita je 164 osob. Kromě vyhlídkových plaveb po Vltavě, nabízí také občerstvení ve vlastním baru a širokou nabídku pokrmů v místní restauraci.

loď Lužnice

Motorová loď Lužnice slouží k vyhlídkovým plavbám po Vltavě a pronájmu pro soukromé i firemní akce. Celková kapacita plavidla je 164 míst. Přímo na palubě je pro větší komfort hostům k dispozici bar, restaurace i gril.

loď Visla

Výletní loď Visla byla na vodu spuštěna v roce 1965, čímž se řadí k jedněm z nejstarších lodí brázdících Vltavu. Prošla rekonstrukcí a dnes slouží zejména k výletním plavbám po Praze i po jejím okolí.

Loď Labe

Loď labe začala psát svou historii v roce 1980, má klimatizovaný hlavní salon a k dispozici je i salonek ve špičce lodi. Labe slouží zejména k vyhlídkovým plavbám v Praze a také na pravidelné lince do pražské ZOO.

Florentina

Florentina je plující hotel na řece Vltavě. Na její palubě se v současnosti nachází 54 luxusně vybavených kajut, do kterých se může ubytovat až 100 cestujících. Mimo to má vlastní bar i restauraci, takže poskytuje také kompletní gastronomický servis.

Solární loď Elektronemo

Solární loď Elektronemo je v provozu od roku 2010. Je poháněna solárními panely umístěnými na střeše, takže krásy Prahy můžete sledovat zcela nehlučně a ekologicky. Celková kapacita plavidla je 12 osob.